Warsztaty Drabiniaków :

Zainspirowani "Jesienią" Arcimboldo skorzystaliśmy z bukowych, klonowych, lipowych i dębowych darów. Powstały portrety i autoportrety z fryzurą prosto od Jesieni!

Nauczyciele: Hanna Konieczna, Małgorzata Robaczyk

 

GRYZMOLIMY I SZUMIMY obchodziliśmy w listopadzie Dzień Kredki. Szumiały liście, potok i czajnik...A kredki? Biegały po papierze, jak bardzo dzikie zwierzę!

Nauczyciele: Hanna Konieczna, Małgorzata Robaczyk, Jolanta Rychlewska

 

"Uśmiech to skrzywienie, które wszystko prostuje" - zainspirowani tym hasłem 5 listopada, w Dniu Wolontariusza, rozdawaliśmy uśmiechy:) Przyszło nam do głowy mnóstwo innych pomysłów na wolontariatowe działania! A więc do dzieła!

Nauczyciele: Hanna Konieczna, Małgorzata Robaczyk, Joanna Czarnecka

 

Zbliżające się święta Bożego Narodzenia to okazja, aby poznać TAJEMNICE WIGILIJNEGO STOŁU..Kto daje sygnał, aby przy nim zasiąść? Czy naprawdę waza skrywa tajemnicze uszka? Dlaczego biały obrus leży na sianie? Czy można postawić na stole betlejemską gwiazdę? Wykonane z masy solnej świeczniki dodadzą blasku naszym wigilijnym stołom.

Nauczyciele: Hanna Konieczna, Małgorzata Robaczyk, Jolanta Rychlewska

 

 

W trakcie warsztatów uczestnicy w sposób kreatywny doskonalili swoją aktywność poznawczą w zabawach z piaskiem kinetycznym i masą slime. Doświadczanie dotykiem, wyrabianie, budowanie według własnej inwencji twórczej sprawiało dzieciom wiele radości. A tym samym pobudzało do ciekawej komunikacji werbalnej w zespole. Doskonaliło sprawność oddechową - różnicując przy masie slime krótki i długi wydech.

Nauczyciele: Hanna Konieczna, Małgorzata Robaczyk, Jolanta Rychlewska