Nauczyciel: Łukasz Wons

Kontakt z prowadzącym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub  tel. 722 152 772

Grupa wiekowa: młodzież ucząca się

Szukasz miejsca dla siebie lub swojego zespołu? Odwiedź Studio Muzyczne „Platforma”. Miejsce, w którym nie tylko możesz doskonalić się, jako instrumentalista, ale przede wszystkim poznasz podstawy pracy w grupie muzycznej. Między innymi odkryjesz, jak podzielić partie w zespole, jak przekazać innym swoją wizję, zmieniać harmonię lub styl utworu. Poznasz, na czym polega aranżacja i jak sprawnie opracować utwór muzyczny. Nauczysz się również przygotować zespół i sprzęt przed koncertem, komunikować z akustykiem, by się dobrze zrozumieć. Zajęcia skierowane są do chętnych grup stawiających pierwsze kroki jako zespół muzyczny lub indywidualnych osób szukających możliwości grania z innymi muzykami.

 

Łukasz Wons – absolwent Akademii Muzycznej na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa z tytułem magistra w zakresie gitary jazzowej w klasie dr Dawida Kostki.
Wieloletnia praktyka w różnych projektach muzycznych sprawiła, że żaden styl nie jest mu obcy. Według niego piosenkę lub utwór można napisać czy zaaranżować w każdym stylu. Wierzy, że muzyka ma dużą siłę przekazu i odgrywa ważną rolę społeczną. Można przez nią opowiadać o istotnych sprawach, przekazać swoje emocje czy po prostu poprawić komuś humor.
Od ponad 10 lat jest czynnym gitarzystą oraz udziela się jako muzyk sesyjny w różnych projektach. Na ten moment współpracuje m.in. z Bardabusz Orchestra Show, Tribute to Amy Winehouse, Pawłem Chustakiem ‘chusti’ (Stróże Poranka) oraz zespołem Substytut?. Związany jest również z poznańską sceną muzyki chrześcijańskiej, np. Inicjatywą Poznańskiego Wielbienia, Poznańskimi Zaduszkami Jazzowymi, zespołem Holygroove czy Chórem i Orkiestrą Jordan. Współpracował już m.in. z Adamem Sztabą, Poznańską Piętnastką, Kingą Kielich, Pawłem Chmielem, Cooperate Orchestra oraz zespołem Gospel Joy. W 2019 roku zagrał z Big Bandem MPK na XXIV Big Band Festiwal w Nowym Tomyślu, który zdobył nagrodę Grand Prix. Zajmuje się również prowadzeniem warsztatów gitarowych. W MDK nr 2 w Poznaniu odpowiada za całoroczne warsztaty muzyczne, funkcjonujące pod nazwą Studio Platforma. 

 

 

View the embedded image gallery online at:
https://mdk2.pl/studio-muzyczne-platforma.html#sigProIdc9eb7e3981