Ilustracyjne ścieżki” to cykl 3-godzinnych spotkań, odbywających się raz w miesiącu, skierowane do osób, które chcą rozwijać swój warsztat rysunkowy. Uczestnicy mają okazję poznać różne techniki, narzędzia i materiały plastyczne.
Każde spotkanie to nowy temat i technika pracy. Ta wyjątkowa seria zajęć to idealna okazja do rozkwitania talentu i poszerzania horyzontów twórczych.

Temat pierwszego spotkania: Ilustracja zwierząt, ołówek i kredki
Termin: 29.09.2023
Godzina: 17:15-20:15
Sala: 114

Darowizna na materiały: 20 zł
Wiek: od 10 lat
Prowadzenie, kontakt i zapisy: Natalia Łuczak, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest wysłanie zgłoszenia i potwierdzenie od prowadzącej.

Zapraszamy!

Zapraszamy na wystawę w MDK

Nasze Drzwi Otwarte to okazja do poznania nauczycieli, sprawdzenia grafiku zajęć, uzupełnienia wymaganej dokumentacji potwierdzającej udział w wybranych formach. To też okazja do sprawdzenia, na których formach mamy jeszcze wolne miejsca po letniej rekrutacji.

Zapraszamy na fotorelację z Turnusu IV Akcji Lato

Zapraszamy na fotorelację z Turnusu III Akcji Lato

Zapraszamy na fotorelację z Turnusu II Akcji Lato

Zapraszamy na fotorelację z Turnusu I Akcji Lato

 

W zeszły poniedziałek gościliśmy wolontariuszki z poznańskiej Fundacji "Koci Pazur" podczas warsztatów "Pazurki w akcji: twórz i dziel się z kotami"  Było mnóstwo zabawy i kreatywnego tworzenia. Nie zabrakło ważnych i wartościowych treści merytorycznych oraz kocich ciekawostek. Uczestnicy warsztatów wykonali maty węchowe oraz wędki do zabawy. Część własnoręcznie wykonanych zabawek przekazaliśmy podopiecznym Fundacji "Koci Pazur"

Jubileusz 50-lecia

 

Uroczyste obchody 50 lat istnienia były dla nas okazją, by upamiętnić osoby związane z początkami tego miejsca, a także jego rozwojem i budowaniem świetności. Uważamy, jako społeczność, że każda z tych osób zasługuje na pamięć i wspomnienie. Ich inicjatywy, które przeszły do historii, stanowią podwaliny tego, jacy jesteśmy aktualnie i jaką ofertę wprowadzamy dla naszych młodych uczestników. Obchody 50-lecia stały się dla nas okazją do hołdu wobec przeszłości, przy jednoczesnym radosnym dzieleniu się tym, co aktualnie można odnaleźć w naszej ofercie, przyciągającej dzieci i młodzież w mury MDKu.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą dodatkowych warsztatów prowadzonych przez naszych nauczycieli w okresie wakacji letnich.

Oferta będzie na bieżąco uzupełniana o nowe propozycje i szczegóły organizacyjne.

Zapisy bezpośrednio u nauczycieli (drogą mailową).

Zapraszamy do udziału w rekrutacji na nasze zajęcia stałe.
W tym roku rekrutacja przebiega w dwóch etapach:
ETAP I - deklaracje kontynuacji zajęć dla stałych uczestników z roku szkolnego 2022/2023
ETAP II - rekrutacja otwarta dla wszystkich zainteresowanych na dostępne formy zajęć oraz nowe zajęcia w grafiku

Prosimy o zapoznanie się z Zasadami rekrutacji do MDK nr 2.

Dokumenty do pobrania:

Dokumenty w roku szkolnym 2023/2024

Formularz on-line dotyczący deklaracji kontynuacji zajęć dla uczestników form z roku szkolnego 2022/2023 - dostępny od 19 czerwca, g. 9:00 do 7 lipca, g. 17:00.

OFERTA ZAJĘĆ W MŁODZIEŻOWYM DOMU KULTURY NR 2 W RAMACH OTWARTEJ REKRUTACJI NA NOWY ROK SZKOLNY 2023/2024

Formularz rekrutacji otwartej - dostępny od 14 lipca, g. 9:00 do 4 sierpnia, g. 17:00  - link.

Oświadczenie dodatkowe dotyczące kryteriów:
wielodzietność rodziny kandydata;
niepełnosprawność kandydata;
niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata;
niepełnosprawność obojga rodziców kandydata;
niepełnosprawność rodzeństwa kandydata;
samotne wychowywanie kandydata w rodzinie;
objęcie kandydata pieczą zastępczą.

W przypadku spełnianiu przez kandydata dodatkowych kryteriów określonych w Zasadach rekrutacji, wymagane jest dostarczenie oświadczenia wraz z ewentualnymi załącznikami do sekretariatu placówki (osobiście lub pocztą tradycyjną) do 4.08.2023 g. 17:00.

Jury IX Wojewódzkiego Konkursu Literackiego „Manufaktura Słowa” w składzie:

Łucja Dudzińska,

Daria Kompf,

Joanna Żabnicka-Marciniak,

oceniło nadesłane prace w dwóch kategoriach: poezji i prozy.

Stwórz kolaż przedstawiający sceny z Twoich wymarzonych wakacji

Technika: kolaż
Format A3
Termin składania prac: 22.06.2023
Rozstrzygnięcie 23.06.2023

Prace należy składać w sekretariacie MDK2

Konkurs skierowany do uczestników stałych zajęć w MDK2.

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W tym roku proponujemy Wam rekrutację dwuetapową:
I etap - zgłoszenia dla osób kontynuujących dane zajęcia w kolejnym roku szkolnym.
II etap - rekrutacja otwarta - czekamy na wszystkich kandydatów do zapisów na formy, na które pozostaną miejsca oraz rekrutacja dla każdego, kto chce spróbować swoich sił na wybranych zajęciach po raz pierwszy.
Szczegóły na infografice.
Na naszej stronie już niedługo pojawią się szczegółowe informacje dotyczące zasad rekrutacji na nowy rok, więc bądźcie na bieżąco, by nie przeoczyć ważnych terminów!

Serdecznie zapraszamy Uczestników MDK2 wraz z rodzicami do udziału w warsztacie plastycznym.

Razem z Wolontariuszami Fundacji „Koci Pazur” przygotowaliśmy wydarzenie skierowane do każdego miłośnika zwierząt, kotów w szczególności. Podczas spotkania poznacie mnóstwo kocich ciekawostek, dowiecie się jak dbać o koty domowe i jak pomagać kotom bezdomnym. W części warsztatowej pokażemy Wam jak samodzielnie wykonać proste, ale ekologiczne i interaktywne zabawki, które przyniosą mnóstwo frajdy Waszym futrzakom!

Termin: 19.06 (poniedziałek), godzina 18:00-20:00
Darowizna na materiały: 15 zł/osoba
Prowadzenie: Wolontariusze Fundacji „Koci Pazur” i Natalia Łuczak
Kontakt i zapisy: Natalia Łuczak, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Warunkiem uczestnictwa w wydarzeniu jest wysłanie wiadomości ze zgłoszeniem i potwierdzenie od prowadzącej. Zapraszamy!

www.mdk2.pl
www.kocipazur.org

Temat warsztatów: Pudełko na skarby
Termin: 17.06.23, godzina 10:00-13:00, sala 114

Wakacyjne wojaże są świetne! Ale jeszcze lepiej, kiedy podróż się nie dłuży. Pomóc w tym może puszka pełna ciekawych aktywności. Podczas zajęć zrobimy metalowe pudełka z magnetycznymi dodatkami. Nasze puszki ozdobimy kolorową folią.

Cykl warsztatów FanPlastycznie, który w roku szkolnym 2022/2023 będzie przebiegał pod hasłem “W moim plecaku”. Podczas zajęć będziemy tworzyć przedmioty, przydatny ekwipunek, który zmieści się w naszych plecakach. Pomyślimy o tym, co może przydać się w szkole, ale także o tym, co zabierzemy ze sobą na różne mikro i makro wyprawy.

‼ Liczba miejsc ograniczona, warunkiem udziału w zajęciach jest wysłanie zgłoszenia i potwierdzenie od nauczyciela ‼

Prowadzenie, kontakt i zapisy:
Natalia Łuczak (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
Dobromira Szydłowska (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

Darowizna na materiały: 20 zł

Zapraszamy!

W tym radosnym dniu chcemy świętować z Wami! Chociaż MDK2 skończył w tym roku 50 lat, to dzięki Waszej energii, pomysłowości i nieustannej radości nadal czuje się bardzo młodo ;) Wszystkim naszym uczestnikom i uczestniczkom chcemy życzyć, aby zawsze mieli poczucie, że mogą być kim chcą! Żeby mieli marzenia, które przenoszą góry i serca, które zmieniają świat na lepszy. W tym stawaniu się fajnymi dorosłymi chcemy Wam codziennie pomagać, my, społeczność MDK. A tymczasem zapraszamy Was do wspólnej zabawy w foto ramce i do pisania życzeń na ściance w holu.

Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na warsztat plastyczny w letnim klimacie pt. „Czas relaksu”.

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami i już czas się do nich przygotować.
Słońce, plaża, dobra zabawa…
Zapakujmy wszystko co potrzeba i ruszajmy. Ahoj przygodo!

Termin: 02.06, godzina 17:00, sala 14

Darowizna na materiały: 20 zł od osoby (prosimy o przygotowanie odliczonej sumy pieniędzy)

Prowadzenie: Joanna Czarnecka, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapisy w portierni MDK2

Zapraszamy!

Jury III Ogólnopolskiego Konkursu Rękodzieła Artystycznego pod hasłem „Quilling naturalnie” pod honorowym patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, po ocenie zakodowanych i zanonimizowanych prac i obradach zdecydowało o przyznaniu nagród w dwóch kategoriach wiekowych, a do wyróżnionych nagrodami uczestników należą: