Nauczycielki: Agnieszka Warzecha, Natalia Łuczak

Kontakt z prowadzącymi i zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Grupa wiekowa: 6-8 lat

Zapraszamy serdecznie na zajęcia plastyczno-literackie Przecinek i Kropka, podczas których przekonacie się, że świat plastyki i literatury wzajemnie się inspirują, przenikają i uzupełniają. Punktem wyjścia dla naszych zajęć jest zawsze inspirująca książka, która poprzedza działania plastyczne. Wspólnie z Waszymi ulubionymi bohaterami odkrywamy fascynujący świat sztuki i literatury poprzez rozmaite aktywności plastyczne: malowanie, rysowanie, papieroplastykę, elementy rzeźby, techniki graficzne i wiele innych.

Celem zajęć jest edukacja czytelnicza, zapoznanie dzieci z literaturą, kształtowanie nawyku czytania, rozwijanie umiejętności językowych, manualnych i twórczego myślenia.

Małgorzata Głazowska - absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, absolwentka studiów podyplomowych – politologia na WNS Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Nauczycielka języka polskiego, prezenterka radiowa, prowadząca warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży oraz spotkania z autorami książek. Obecnie prowadzi spotkania literackie i pełni funkcję wicedyrektora w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Poznaniu.

Natalia Łuczak - absolwentka Wydziału Grafiki i Komunikacji Wizualnej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu oraz absolwentka Studium Pedagogicznego na tej samej uczelni. Laureatka konkursów graficznych i uczestniczka wystaw zbiorowych. Uwielbia dobrze zaprojektowane przedmioty, w szczególności książki dla dzieci.

View the embedded image gallery online at:
https://mdk2.pl/przecinek-i-kropka.html#sigProIdd733a7cea9