Zapraszamy do udziału w III edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Plakat RYZA pod hasłem "Wspólny zielony dom"

W tegorocznej edycji konkursu zwracamy uwagę na kwestie ekologiczne i ochrony środowiska naturalnego. W jaki sposób możemy pomóc naszej planecie, jakie postawy ekologiczne warto promować i wprowadzić w naszą codzienność. Co robić żeby nie szkodzić i chronić zwierzęta, lasy, łąki, rzeki - słowem nasz DOM. Zachęcamy młodzież do pochylenia się nad tematem związanym z ochroną środowiska oraz przypominamy, że DOM mamy jeden i jest on wspólny, dla nas wszystkich, dlatego tak ważna jest uważność, troska i poczucie wspólnoty. Pragniemy zobaczyć plakaty społeczne, które w swoim inspirującym przekazie wizualnym będą przypominać o ważnych ekologicznych kwestiach.Format plakatu: 50x70 cm (orientacja pionowa)

Plakat wykonany w technice cyfrowej proszę wydrukować w skali 1:1 (docelowy format wydruku 50x70 cm) na papierze

Plakat można wykonać wykorzystując techniki tradycyjne: rysunek, malarstwo, grafika warsztatowa, kolaż lub techniki cyfrowe: grafika komputerowa, fotografia, fotomontaż. Techniki można mieszać i łączyć ze sobą

Konkurs jest skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych. Zgłoszone plakaty będą rozpatrywane w kategoriach:

Techniki tradycyjne:
a. Klasy I-II
b. Klasy III-V

Techniki cyfrowe:
a. Klasy I-II
b. Klasy III-V

Na Wasze prace czekamy do 31 marca 2024 r. Należy wypełnić także zgłoszenie on-line dostępne na stronie www.mdk2.pl (zakładka KONKURSY)

Ogłoszenie wyników nastąpi 16 kwietnia 2024 r., a wernisaż i wręczenie nagród odbędzie się 20 kwietnia 2024 r. w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Poznaniu.

Regulamin konkursu, karta uczestnictwa oraz formularz zgłoszeniowy: https://www.mdk2.pl/ogolnopolski-konkurs-plastyczny-ryza.html

Koordynatorka konkursu:
Natalia Łuczak, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.