Nauczyciel: PRZEMYSŁAW SZYDŁOWSKI

Kontakt z prowadzącą: tel. 695 36 29 29, p.szydlowski@mdk2.pl

Grupa wiekowa: 6-8 lat

Zajęcia skierowane do młodszej grupy dzieci, które już chcą rozpocząć swoją przygodę z plastyką. W atmosferze zabawy poznajemy zarówno tradycyjne techniki plastyczne jaki i nowoczesne rodzaje ekspresji artystycznej, takie jak instalacja, land-art, film. W roku szkolnym 2013/2014 poprzez plastykę poznawaliśmy otaczający nas świat. Efektem naszej pracy była wystawa w holu MDK 2. W roku szkolnym 2014/2015 przyglądaliśmy się, jak plastyka łączy się z innymi dziedzinami sztuki: muzyką, teatrem, tańcem, filmem i atchitekturą. W roku szolnym 2016/2017 pojawiły się także zajęcia z elementami Sensoplastyki®. W roku 2017/2018 przyglądaliśmy się różnym aspektom naszego świata: tego wewnętrznego (emocje, marzenia, cele) oraz zewnętrznego (przyroda, cywilizacja, społeczeństwo). Szukamy inspiracji w wielu dziedzinach i rozwijamy własny warsztat technik plastycznych. W semestrze 2018/2019 na zajęciach poznawaliśmy plastyczne środki wyrazów linia, plama, znak. W roku szkolnym 2019/2020 rozpoczynaliśmy zajęcia od inspiracji pracami polskich twórców, tych bardziej i mniej znanych, prezentowanych na stronie Polish Masters of Art a także znajdujących się w zbiorach Muzeum Narodowego w Poznaniu.

Podczas warsztatów dzieci będą rozwijać zarówno zdolności manualne, dużą i małą motorykę, ale przede wszystkim wyobraźnię i sposoby wyrażania siebie i swoich emocji.

Koło Plastyczne Sztuczki - galeria zdjęć:

View the embedded image gallery online at:
https://mdk2.pl/kolo-plastyczne-sztuczki.html#sigProId1ed536ac53

Przemysław Szydłowski - absolwent Malarstwa oraz Wydziału Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Zajmuje się malarstwem, edukacją artystyczną, plakatem artystycznym oraz graffiti. Współpracuje ze stowarzyszeniami i fundacjami, prowadząc warsztaty artystyczne, uczestnicząc w międzynarodowych projektach wymiany młodzieży.