Inktober to rysunkowe wyzwanie, które pokochał cały świat. Mobilizuje do tworzenia i pobudza kreatywność. Trwa cały październik i każdy, kto lubi rysować, robi to codziennie. Zachęcamy do wzięcia udziału w naszej zabawie.

 

 

Jake Parker stworzył Inktober w 2009 roku jako wyzwanie, aby polepszyć swój warsztat rysowniczy oraz wyrobić w sobie nawyk częstego rysowania. Podzielił się tym pomysłem w mediach społecznościowych i po chwili dołączyły do niego tysiące artystów oraz amatorów z całego świata! Od tego czasu Inktober to ogólnoświatowe przedsięwzięcie, które cieszy się ogromną popularnością. Możesz sprawdzić realizacje innych osób wpisując na Facebooku lub Instagramie hashtag #inktober.

Dlaczego taka nazwa?
Nazwa to zlepek dwóch angielskich słów: “ink” - tusz, oraz “tober”, czyli skrót od nazwy miesiąca października “October”.
Na początku istnienia tej zabawy autor zaproponował, aby rysunki wykonywać tuszem, ale z czasem ta formuła zmieniała się i osoby biorące udział w Inktober same dobierały narzędzia i materiały według własnych upodobań. Ty również masz pełną dowolność.

💪 Zachęcamy do wzięcia udziału w naszej zabawie. Przygotowaliśmy listę tematów rysunkowych na każdy dzień października, nawiązujących do obecnej pory roku.

📝 W budynku mdku (tuż przy wejściu) czekają na Was bezpłatne materiały do pobrania.

‼️ Podejmij wyzwanie i wypełnij miesięczną kartę z kalendarza - zamiast numeracji wypełnij go swoimi rysunkami. Użyj dowolnych przyborów plastycznych.‼️

Skończoną pracę zostaw na portierni MDK2 lub przekaż ją Pani Natalii Łuczak. Najlepsze realizacje zaprezentują się na wystawie już w listopadzie!

---

👉 Karta do pobrania i samodzielnego wydruku: https://bit.ly/3ylt2kF

Koordynacja projektu:
Natalia Łuczak, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Na sobotnich warsztatach FanPlastycznie powstały filcowe torebeczki w kształcie zwierząt. Tworzyliśmy projekty, wykroje a także próbowaliśmy swoich sił w szyciu ręcznym. Powstały piękne i przydatne saszetki. Zapraszamy na kolejne warsztaty w listopadzie!