• Kontrast:
  • A
  • B
  • C

Nauczyciel: LUDOMIRA SOKOŁOWSKA

Kontakt z prowadzącą: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 502 071 427

Grupa wiekowa: 6-12 lat

Dziecięce Koło Plastyczne "Twórczość" działa w MDK Nr 2 od 2008 roku.
Pracownia liczy w tej chwili 24 uczestników ze szkół podstawowych.

Celem zajęć jest pobudzanie kreatywności i przyjemności tworzenia poprzez rozwijanie indywidualnych pasji i zdolności twórczych. Prowadzone przeze mnie zajęcia mają na celu rozwijanie wyobraźni i wrażliwości estetycznej dziecka. W trakcie zajęć dzieci poznają nowe materiały i techniki plastyczne, uczą się posługiwać warsztatem plastycznym i środkami wyrazu plastycznego , co można oglądać na wystawach pracowni. Ostatnio dzieci malują zgodnie moim autorskim programem – „Malujemy jak znani artyści malarze" Dzieci poznają uznanych malarzy , którzy przeszli do historii sztuki poznają ich życie i twórczość , znane obrazy, tematy znanych obrazów , techniki i sposoby malowania i na tej podstawie próbują namalować swój własny obraz. Na przykład : Marc Chagall, Joan Miro, Piet Mondrian, Edward Munch, Amadeo Modigliani czy też Giuseppe Arcimboldo.

Dzieci biorą też udział w akcjach plenerowych, odbywających się podczas Biennale Sztuki dla Dziecka na Cytadeli. Prace plastyczne powstałe w pracowni są eksponowane w naszej placówce – galerii MDK Nr 2 w czasie Targów Edukacyjnych - M1 lub podczas festynów np.: MDK Nr 1 czy też szkoła Nr 38.

Organizujemy okazjonalne spotkania z okazji świąt oraz uczestnicy pracowni wraz z rodzicami biorą też udział w przedświątecznych warsztatach artystycznych z cyklu „Rodzinne spotkania ze Sztuką."

Dziecięce Koło Plastyczne "Twórczość" - galeria zdjęć:

 

Poznań

logo-mdk1 logo poznanlogo kultura