• Kontrast:
  • A
  • B
  • C

Nauczyciel: PAWEŁ CHMIEL

Kontakt z prowadzącym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Grupa wiekowa: młodzież ucząca się

Szukasz miejsca dla siebie lub swojego zespołu? Odwiedź Studio Muzyczne „Platforma”. Miejsce, w którym nie tylko możesz doskonalić się, jako instrumentalista ale przede wszystkim poznasz podstawy pracy w grupie muzycznej. Między innymi odkryjesz, jak podzielić partie w zespole, jak przekazać innym swoją wizję, zmieniać harmonię lub styl utworu. Poznasz, na czym polega aranżacja i jak sprawnie opracować utwór muzyczny. Nauczysz się również przygotować zespół i sprzęt przed koncertem, komunikować z akustykiem, by się dobrze zrozumieć. Poświęcimy również czas, by dowiedzieć się, jak powinno się pracować w studiu podczas nagrywania płyty.
Zajęcia skierowane są do chętnych grup stawiających pierwsze kroki jako zespół muzyczny lub indywidualnych osób szukających możliwości grania z innymi muzykami.

Paweł Chmiel
Paweł Chmiel - absolwent Akademii Muzycznej na kierunku kompozycja z aranżacją w zakresie muzyki jazzowej i estradowej w klasie dra Krzesimira Dębskiego. 

W wykonywanej i tworzonej przez Pawła Chmiela muzyce nie ma stylistycznych ograniczeń. Nie ma stylów dobrych i złych. Według niego napisanie prostej piosenki nie musi być łatwiejsze od jazzowej suity, a stworzenie muzyki filmowej trudniejsze od elektronicznego, tanecznego przeboju. Fascynuje go siła przekazu - wpływ, jaki można wywierać poprzez muzykę.

Od 10 lat jest czynnym pianistą i aranżerem. Aktualnie prowadzi własny projekt jazzowy oraz kwintet fortepianowy SOON. Udziela się jako muzyk sesyjny i aranżer w różnych projektach muzycznych. Ponadto od kilku lat prowadzi zajęcia z homerecordingu podczas Międzynarodowych Chodzieskich Warsztatów Jazzowych „Cho-jazz”. W MDK nr 2 w Poznaniu odpowiada za całoroczne warsztaty muzyczne, funkcjonujące pod nazwą Studio Platforma.

Koncert dyplomowy Pawła Chmiela ("Hosanna" Kirk Franklin):

 

Muzo-Mania: Studio Muzyczne "Platforma" w MDK2:
TVK Winogrady

Poznań

logo-mdk1 logo poznanlogo kultura