Inktober to wyzwanie, które mobilizuje do tworzenia i pobudza kreatywność. Trwa cały październik i każdy, kto lubi rysować, robi to codziennie. 
 
Skąd pomysł?
Jake Parker wymyślił Inktober w 2009 roku jako wyzwanie, aby polepszyć swój warsztat rysowniczy oraz wyrobić w sobie nawyk częstego rysowania. Podzielił się tym pomysłem w mediach społecznościowych i po chwili dołączyły do niego tysiące artystów oraz amatorów z całego świata! Od tego czasu Inktober to ogólnoświatowe przedsięwzięcie, które cieszy się ogromną popularnością.
 


Dlaczego taka nazwa?
Nazwa to zlepek dwóch angielskich słów: “ink” - tusz, oraz “tober”, czyli skrót od nazwy miesiąca października “October”. Na początku istnienia tej zabawy autor zaproponował, aby rysunki wykonywać tuszem, ale z czasem ta formuła zmieniała się i osoby biorące udział w Inktober same dobierały narzędzia i materiały według własnych upodobań. Ty również masz pełną dowolność.

Zachęcamy Cię do wzięcia udziału w naszej zabawie. Przygotowaliśmy listę tematów rysunkowych na każdy dzień października. Podejmij wyzwanie i wypełnij miesięczną kartę z kalendarza swoimi rysunkami, które będą odpowiedzią na hasło danego dnia. Użyj dowolnych przyborów plastycznych. Skończoną pracę zostaw na portierni MDK2 lub przekaż ją Pani Natalii Łuczak. Najlepsze realizacje zaprezentują się na wystawie już w listopadzie, a ich twórcy otrzymają drobne upominki.

 Bezpłatne materiały (kalendarium, lista haseł oraz słowniczek) są dostępne w MDK2, tuż przy wejściu.

Dla przypomnienia, załączamy zdjęcia z zeszłorocznej edycji.