Jubileusz 50-lecia

 Uroczyste obchody 50 lat istnienia były dla nas okazją, by upamiętnić osoby związane z początkami tego miejsca, a także jego rozwojem i budowaniem świetności. Uważamy, jako społeczność, że każda z tych osób zasługuje na pamięć i wspomnienie. Ich inicjatywy, które przeszły do historii, stanowią podwaliny tego, jacy jesteśmy aktualnie i jaką ofertę wprowadzamy dla naszych młodych uczestników. Obchody 50-lecia stały się dla nas okazją do hołdu wobec przeszłości, przy jednoczesnym radosnym dzieleniu się tym, co aktualnie można odnaleźć w naszej ofercie, przyciągającej dzieci i młodzież w mury MDKu.

Hasło przewodnie: Ogrody Sztuki ma symbolizować bogactwo form i zajęć w naszej ofercie, a także piękno talentów prezentowanych przez naszą młodzież. Zaprosiliśmy naszych gości do podjęcia wspólnie nostalgicznej podróży w lata początków i narodzin MDKu, który rozwijał się niczym pąki wiosennych kwiatów, by teraz, nadal, ukazywać piękno i bogactwo szeroko pojętej aktywności kulturalnej i twórczego wyrazu.

Dom pełen kultury

MDK nr 2 przy malowniczej Cytadeli to szczególne miejsce. Jego historia i korzenie wywodzą się z kultury harcerskiej. Dalszy rozwój placówki naznaczyło wielu nauczycieli i specjalistów, rozwijających pasje u dzieci i młodzieży z poznańskich szkół. To tu powstała idea „Łejerów”, to nasza placówka stała się kuźnią talentów, promotorem kultury, miejscem bezpiecznego i twórczego spędzania czasu.

W centrum pracy pedagogicznej stawiamy harmonijny rozwój uczestników, pokazując im, jak bogaty i wspaniały jest świat kultury i sztuki. Zauważamy ich talenty, wskazujemy mocne strony, doskonalimy umiejętności, budujemy pewność siebie i wrażliwość. W szacunku do przeszłości i tradycji budujemy wspólnie współczesność pełną radości i kreatywności.

Prężnie działająca Rada Rodziców, zaangażowana w życie placówki, obecna na ważnych wydarzeniach umożliwia nam zdobycie zaufania wśród lokalnej społeczności. Dzięki jej członkom inni rodzice wiedzą, że można nam zaufać i powierzyć ważny i bezcenny skarb – własne dziecko.

Nasza kadra to wykwalifikowani pedagodzy, nauczyciele, osoby z powołaniem i pasją do wykonywanej pracy. Są to osoby rozwijające się w ramach wielu szkoleń, uzyskujący kolejne stopnie awansu zawodowego w przyjaznej atmosferze pracy.

Przez ostatnie pięćdziesiąt lat udało nam się wspólnymi siłami wychować wspaniałych ludzi, świadomych swojego dziedzictwa kulturowego, kreatywnych, sięgających poza swoje pozorne ograniczenia, twórczych liderów przyszłości. Jeszcze wiele pokoleń takich młodych i aktywnych uczniów czeka na nas, a my na nich.

Naszą ciężką pracą i wspólnymi siłami udowadniamy, że są jeszcze takie miejsca, z analogową duszą. Miejsca, które dają poczucie bezpieczeństwa i spełnienia, rozwijają, nie mierząc nikogo i niczego od linijki. Takim miejscem jest i zawsze będzie Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 – Nasz Dom Kultury, tuż przy Cytadeli.

 

Media o naszym jubileuszu:

 jubileusz A3 propozycja1aa

oraz

 jubileusz A3 propozycja1aa

 GALERIA