• Kontrast:
  • A
  • B
  • C

Zarządzenie Dyrektora MDK nr w Poznaniu w sprawie czasowego zawieszenia zajęć w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczestnicy!

Bardzo dziękujemy, że jesteście z nami, uczestnicząc w zdalnych warsztatach. Powoli wracamy do normalności, choć do końca nie wiemy jak będzie mogła ona wyglądać…

Dobra wiadomość: Na pewno stopniowo powracamy do zajęć stacjonarnych. W czerwcu w budynku Domu Kultury odbywać się będą niektóre zajęcia zgodnie z Waszym zapotrzebowaniem i możliwościami placówki. Przywrócenie grafiku zajęć sprzed pandemii jest niemożliwe z powodu restrykcyjnych wytycznych reżimu sanitarnego.

Wkrótce pojawi się harmonogram zajęć. Zajęcią odbywać się będą w dniach od 1 do 27 czerwca 2020, czyli do końca roku szkolnego.

Równolegle zapraszamy do korzystania z oferty zajęć zdalnych.

Dziękujemy wszystkim, którzy cały czas są z nami!

Nie możemy się już doczekać spotkania z Wami wszystkimi!

Do zobaczenia!

 

plakat promujacy zdalnie genialnie mdk2 male

Zdalnie? Genialnie!

Od poniedziałku do piątku na Facebooku i stronie MDK2 o godzinie 8:00 pojawi się nowy post.

Zasady:

1. Przeczytaj treść posta.
2. Jeśli zawiera zadanie, wykonaj je a efektem pochwal się w komentarzu.
3. Jeśli nie zawiera zadania, skomentuj jego zawartość, jeśli masz ochotę.
4. Baw się dobrze! :)

Jeśli nie możesz skorzystać z Facebooka, prześlij pracę na adres mejlowy - zdalniegenialnie@mdk2.pl

Zdalnie? Genialnie! znajdziesz w Menu "Wydarzenia" lub kliknij na link: https://www.mdk2.pl/zdalnie-genialnie.html

Inspiratorzy mdk2 2 srednie

Zapraszamy Was do artystycznych wyzwań, prosto z naszych emdekowych pracowni! Będziecie mogli wykonać zadanie i zaprezentować w komentarzu efekt Waszej pracy. Dla autorów  najciekawszych pomysłów i prac czeka niespodzianka.

DZIAŁAMY!

Każdego dnia na Facebooku i stronie MDK2 o godzinie 8:00 pojawia się wyzwanie.

  1. Przeczytaj wyzwanie.
  2. Wykonaj zadanie.
  3. Zamieść efekty pracy w komentarzu na facebooku.
  4. Czekaj na podsumowanie, które pojawi się pod postem po tygodniu.
  5. Baw się dobrze!

Jeśli nie możesz skorzystać z facebooka, prześlij pracę na adres mejlowy nauczyciela-autora wyzwania. Adresy znajdziesz na stronie www.mdk2.pl.

Wyzwania artystyczne znajdziesz w Menu "Wydarzenia" lub kliknij na link: https://www.mdk2.pl/wyzwania-artystyczne.html

22 września na terenie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 odbył się Festyn „Winogrady dla Niepodległej” integrujący społeczność lokalną, wspólnie świętującą z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wzięli w nim udział również uczestnicy Młodzieżowego Domu Kultury nr 2.

Wspólne świętowanie rozpoczęliśmy o godzinie 11:11, na pamiątkę daty odzyskania niepodległości. Swoją obecnością zaszczycili nas Zastępca Prezydenta Miasta –  Tomasz Lewandowski, Przewodniczący Rady Miasta Poznania –  Grzegorz Ganowicz, Beata Urbańska – Wiceprzewodnicząca Komisji Samorządowej oraz Komisji Rodziny,  Przewodnicząca Komisji Polityki Społecznej i Zdrowia oraz Sekretarz Rady Miasta Poznania - Halina Owsianna.

Dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie okolicznych szkół oraz sąsiedzi i sympatycy Winograd zapewnili liczne atrakcje, między innymi pyszny poczęstunek, zajęcia ruchowe, warsztaty artystyczne i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Na festynie zaprezentowały się także pracownie Młodzieżowego Domu Kultury nr 2. Z Klubu Piosenki pod kierunkiem Pawła Rogoży wystąpiły: Ania Auguściak, Jagoda Leszczyńska oraz Gabrysia Walczak. Akompaniatorem był Paweł Chmiel. Wystąpiły także trzy zespoły tańca pod kierunkiem Moniki Zajączkowskiej: AKCENT, MINI AKCENT I AKCENCIK. Uczestniczki zaprezentowały ciekawe układy choreograficzne. Działania plastyczne pod tytułem: „Dla świetlanej przyszłości” przeprowadzili:  Dobromira Szydłowska i Przemysław Szydłowski oraz Małgorzata Robaczyk. Tworzyli korowe żyrandole, zasilane bateriami. Agnieszka Jankiewicz zaproponowała warsztat: „Kaligrafia dla wolności”, gdzie za pomocą markerów uczestnicy stworzyli napisy/hasła dotyczące wolności. Konferansjerem w ramach występów naszych zespołów był Dariusz Jagodziński.
Bardzo dziękujemy za liczne uczestnictwo i wspaniałą atmosferę!

 

Poznań

logo-mdk1 logo poznanlogo kultura