• Kontrast:
  • A
  • B
  • C

1. Szanowni Rodzice, Drodzy Uczestnicy!

Zgodnie z decyzją MEN od 1 września 2020 powracamy na zajęcia do budynku.

Zajęcia stacjonarne odbywać się będą zgodnie z grafikiem dostępnym na stronie internetowej.

Zamieszczamy aktualnie obowiązujące zasady w okresie pandemii:

PROCEDURA ORGANIZACJI I FUNKCJONOWANIA MŁODZIEŻOWEGO DOMU KULTURY nr 2 W POZNANIU ZGODNIE Z WYTYCZNYMI MEN – Powrót do szkoły 2020 (stan na dzień 25.09.2020)

Dla naszego wspólnego dobra prosimy o przestrzeganie wytycznych w celu przeciwdziałania COVID-19, czyli:

- częste mycie i dezynfekcję rąk,

- zachowanie dystansu społecznego,

- przebywanie na terenie placówki w maseczkach (maski zdejmujemy tylko w sali)

ZAŁÓŻ MASECZKĘ, ALE NIE PRZESTAWAJ SIĘ ŚMIAĆ!

2. Dokumenty niezbędne do wypełnienia PRZED pierwszymi zajęciami. Dokumenty należy dostarczyć do sekretariatu lub do nauczyciela PRZED rozpoczęciem zajęć:

- Karta zgłoszenia uczestnika zajęć stałych w MDK nr 2 w Poznaniu

Oświadczenie rodziców/opiekunów prawnych zgodnie wytycznych w sprawie przeciwdziałania COVID-19

- Zgoda rodzica na pomiar temperatury u dziecka

- Zgoda na wykorzystanie danych osobowych dziecka i jego opiekuna prawnego w celach informacyjnych i promocyjnych, informacje o przetwarzaniu danych osobowych

O!Czytanie / 1 lutego 2019

Warsztaty książkowe – O! Czytanie - Maszyna do pisania – warsztat literacki z Joanną Opiat- Bojarską

Jeśli piszesz, chcesz pisać jeszcze lepiej, a nawet myślisz o wydaniu swojej własnej książki to spotkanie jest dla Ciebie. Spotkasz osobę, która wie wszystko o pisaniu książek, do czytania których nie trzeba nikogo namawiać. Autorka podpowie jak zacząć i odpowie na wszystkie Twoje pytania. Otrzymasz niezbędną dawkę teorii w pigułce i będziesz miał możliwość przedstawić swój pomysł na kryminalną opowieść. Jeśli skończyłeś 16 lat i chcesz zadać sobie 7 pytań kryminalistyki i dowiedzieć się jak prowadzić opowieść, by była ona jak najciekawsza dla czytelników przyjdź do MDK-u 1 lutego! Wymyślimy bohatera i takie szkice opowiadań, które na pewno zainteresują czytelnika.

Joanna Opiat- Bojarska jest autorką poczytnych serii kryminalnych, których tempo zabiera czytelnikom oddech, a montaż scen i przełomy w akcji dają niesamowicie filmowy efekt. Dociekliwa, pomysłowa i bezkompromisowa. Ukończyła ekonomię w Poznaniu, lecz niech nikogo nie zwiedzie jej wykształcenie. Kryminał w wykonaniu ekonomistów święci tryumfy na całym świecie, czego przykładem są powieści Jo Nesbø czy Camilli Läckberg. Nie boi się niewygodnych tematów. W pisaniu stawia na realizm, emocje i matematyczną precyzję. Znudziły ją opowieści o dobrych policjantach i złych zabójcach, dlatego postanowiła odwrócić role, nierzadko odwołując się do prawdziwych zdarzeń. Opracowała wzór na najlepszy kryminał: realizm, emocje i zwroty akcji.

Od kilku lat prowadzi kursy „Maszyna do pisania”, podczas których dzieli się doświadczeniem i umiejętnościami z młodymi adeptami sztuki pisarskiej. Krok po kroku przybliża tajniki narracji, sposoby budowania bohatera i trzymającej w napięciu akcji.

 

Poznań

logo-mdk1 logo poznanlogo kultura