• Kontrast:
  • A
  • B
  • C

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczestnicy!

W związku z sytuacją epidemiologiczną informujemy, że zajęcia w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 odbywają się stacjonarnie - zgodnie z grafikiem dostępnym na stronie internetowej. O ewentualnych zmianach trybu nauczania lub odwołaniu zajęć poszczególnych grup Rodzice i Uczestnicy będą informowani indywidualnie.

Dla naszego wspólnego dobra prosimy o przestrzeganie wytycznych w celu przeciwdziałania
COVID-19, czyli:
- częste mycie i dezynfekcję rąk,
- zachowanie dystansu społecznego,
- przebywanie na terenie placówki z zasłoniętymi ustami i nosem,
- nieprzychodzenie do placówki z objawami choroby zakaźnej.

Wszyscy uczestnicy mają obowiązek poinformowania dyrektora placówki i nauczyciela o wszelkich zmianach w sytuacji zdrowotnej odnośnie wirusa Covid-19 w swoim najbliższym otoczeniu. Uczestnicy biorą udział w zajęciach, o ile w ciągu ostatnich 14 dni nie mieli kontaktu z osobą zakażoną wirusem Covid-19 oraz nikt z członków najbliższej rodziny, otoczenia nie przebywa na kwarantannie, nie przejawia widocznych oznak choroby.

Organizacja pracy placówki uwzględnia Wytyczne MEN, MZ i GIS dla publicznych i niepublicznych szkół i placówek od 1 września 2020.
Obowiązuje procedura organizacji i funkcjonowania Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w okresie
pandemii opublikowana 1 września 2020.

PROCEDURA ORGANIZACJI I FUNKCJONOWANIA MŁODZIEŻOWEGO DOMU KULTURY nr 2 W POZNANIU ZGODNIE Z WYTYCZNYMI MEN – Powrót do szkoły 2020/2021 (stan na dzień 18.01.2021)

Aktualności filmowe MDK2

O!Czytanie / 1 lutego 2019

Warsztaty książkowe – O! Czytanie - Maszyna do pisania – warsztat literacki z Joanną Opiat- Bojarską

Jeśli piszesz, chcesz pisać jeszcze lepiej, a nawet myślisz o wydaniu swojej własnej książki to spotkanie jest dla Ciebie. Spotkasz osobę, która wie wszystko o pisaniu książek, do czytania których nie trzeba nikogo namawiać. Autorka podpowie jak zacząć i odpowie na wszystkie Twoje pytania. Otrzymasz niezbędną dawkę teorii w pigułce i będziesz miał możliwość przedstawić swój pomysł na kryminalną opowieść. Jeśli skończyłeś 16 lat i chcesz zadać sobie 7 pytań kryminalistyki i dowiedzieć się jak prowadzić opowieść, by była ona jak najciekawsza dla czytelników przyjdź do MDK-u 1 lutego! Wymyślimy bohatera i takie szkice opowiadań, które na pewno zainteresują czytelnika.

Joanna Opiat- Bojarska jest autorką poczytnych serii kryminalnych, których tempo zabiera czytelnikom oddech, a montaż scen i przełomy w akcji dają niesamowicie filmowy efekt. Dociekliwa, pomysłowa i bezkompromisowa. Ukończyła ekonomię w Poznaniu, lecz niech nikogo nie zwiedzie jej wykształcenie. Kryminał w wykonaniu ekonomistów święci tryumfy na całym świecie, czego przykładem są powieści Jo Nesbø czy Camilli Läckberg. Nie boi się niewygodnych tematów. W pisaniu stawia na realizm, emocje i matematyczną precyzję. Znudziły ją opowieści o dobrych policjantach i złych zabójcach, dlatego postanowiła odwrócić role, nierzadko odwołując się do prawdziwych zdarzeń. Opracowała wzór na najlepszy kryminał: realizm, emocje i zwroty akcji.

Od kilku lat prowadzi kursy „Maszyna do pisania”, podczas których dzieli się doświadczeniem i umiejętnościami z młodymi adeptami sztuki pisarskiej. Krok po kroku przybliża tajniki narracji, sposoby budowania bohatera i trzymającej w napięciu akcji.

 

Poznań

logo-mdk1 logo poznanlogo kultura