• Kontrast:
  • A
  • B
  • C

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczestnicy!

W związku z sytuacją epidemiologiczną informujemy, że zajęcia w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 odbywają się stacjonarnie - zgodnie z grafikiem dostępnym na stronie internetowej. O ewentualnych zmianach trybu nauczania lub odwołaniu zajęć poszczególnych grup Rodzice i Uczestnicy będą informowani indywidualnie.

Dla naszego wspólnego dobra prosimy o przestrzeganie wytycznych w celu przeciwdziałania
COVID-19, czyli:
- częste mycie i dezynfekcję rąk,
- zachowanie dystansu społecznego,
- przebywanie na terenie placówki z zasłoniętymi ustami i nosem,
- nieprzychodzenie do placówki z objawami choroby zakaźnej.

Wszyscy uczestnicy mają obowiązek poinformowania dyrektora placówki i nauczyciela o wszelkich zmianach w sytuacji zdrowotnej odnośnie wirusa Covid-19 w swoim najbliższym otoczeniu. Uczestnicy biorą udział w zajęciach, o ile w ciągu ostatnich 14 dni nie mieli kontaktu z osobą zakażoną wirusem Covid-19 oraz nikt z członków najbliższej rodziny, otoczenia nie przebywa na kwarantannie, nie przejawia widocznych oznak choroby.

Organizacja pracy placówki uwzględnia Wytyczne MEN, MZ i GIS dla publicznych i niepublicznych szkół i placówek od 1 września 2020.
Obowiązuje procedura organizacji i funkcjonowania Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w okresie
pandemii opublikowana 1 września 2020.

PROCEDURA ORGANIZACJI I FUNKCJONOWANIA MŁODZIEŻOWEGO DOMU KULTURY nr 2 W POZNANIU ZGODNIE Z WYTYCZNYMI MEN – Powrót do szkoły 2020/2021 (stan na dzień 18.01.2021)

Aktualności filmowe MDK2

O!Czytanie / 21 listopada 2018

Warsztaty książkowe – O!Czytanie – spotkanie autorskie i warsztat z Mają Rausch.

Celem imprezy była promocja czytelnictwa, promocja wartościowej literatury dziecięcej, rozwijanie umiejętności kreatywnego słuchania, pisania. Spotkaniu towarzyszył warsztat plastyczny. Tematyka dotyczył książek autorki związanych z Poznaniem, wielkopolskimi tradycjami i gwarą. Autorka opowie też o książce „Bajęczynki”. Przedstawiła historię książki – prezentacja: „Jak powstaje książka?”, jej budowę i etapy powstawania od koncepcji do druku. Zachęciła uczestników do stworzenia ilustracji do książki.

Maja Rausch (ur. 1980) – poznanianka o bamberskich korzeniach, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (2004-2009), studiowała też na Wydziale Historii Sztuki Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu (2000-2004). Z zamiłowania mediewistka, wielbicielka kultury celtyckiej i twórczości Tove Jansson. Jest licencjonowanym przewodnikiem miejskim po Poznaniu. Prowadzi też warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży. Jako autorka debiutowała w 2010 r. książką „Bajęczynki” – jest to zbiór siedmiu bajek filozoficznych, z których każda opisana jest w innej gamie kolorystycznej.

 

Poznań

logo-mdk1 logo poznanlogo kultura