• Kontrast:
  • A
  • B
  • C

1. Szanowni Rodzice, Drodzy Uczestnicy!

Zgodnie z decyzją MEN od 1 września 2020 powracamy na zajęcia do budynku.

Zajęcia stacjonarne odbywać się będą zgodnie z grafikiem dostępnym na stronie internetowej.

Zamieszczamy aktualnie obowiązujące zasady w okresie pandemii:

PROCEDURA ORGANIZACJI I FUNKCJONOWANIA MŁODZIEŻOWEGO DOMU KULTURY nr 2 W POZNANIU ZGODNIE Z WYTYCZNYMI MEN – Powrót do szkoły 2020 (stan na dzień 25.09.2020)

Dla naszego wspólnego dobra prosimy o przestrzeganie wytycznych w celu przeciwdziałania COVID-19, czyli:

- częste mycie i dezynfekcję rąk,

- zachowanie dystansu społecznego,

- przebywanie na terenie placówki w maseczkach (maski zdejmujemy tylko w sali)

ZAŁÓŻ MASECZKĘ, ALE NIE PRZESTAWAJ SIĘ ŚMIAĆ!

2. Dokumenty niezbędne do wypełnienia PRZED pierwszymi zajęciami. Dokumenty należy dostarczyć do sekretariatu lub do nauczyciela PRZED rozpoczęciem zajęć:

- Karta zgłoszenia uczestnika zajęć stałych w MDK nr 2 w Poznaniu

Oświadczenie rodziców/opiekunów prawnych zgodnie wytycznych w sprawie przeciwdziałania COVID-19

- Zgoda rodzica na pomiar temperatury u dziecka

- Zgoda na wykorzystanie danych osobowych dziecka i jego opiekuna prawnego w celach informacyjnych i promocyjnych, informacje o przetwarzaniu danych osobowych

O!Czytanie / 21 listopada 2018

Warsztaty książkowe – O!Czytanie – spotkanie autorskie i warsztat z Mają Rausch.

Celem imprezy była promocja czytelnictwa, promocja wartościowej literatury dziecięcej, rozwijanie umiejętności kreatywnego słuchania, pisania. Spotkaniu towarzyszył warsztat plastyczny. Tematyka dotyczył książek autorki związanych z Poznaniem, wielkopolskimi tradycjami i gwarą. Autorka opowie też o książce „Bajęczynki”. Przedstawiła historię książki – prezentacja: „Jak powstaje książka?”, jej budowę i etapy powstawania od koncepcji do druku. Zachęciła uczestników do stworzenia ilustracji do książki.

Maja Rausch (ur. 1980) – poznanianka o bamberskich korzeniach, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (2004-2009), studiowała też na Wydziale Historii Sztuki Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu (2000-2004). Z zamiłowania mediewistka, wielbicielka kultury celtyckiej i twórczości Tove Jansson. Jest licencjonowanym przewodnikiem miejskim po Poznaniu. Prowadzi też warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży. Jako autorka debiutowała w 2010 r. książką „Bajęczynki” – jest to zbiór siedmiu bajek filozoficznych, z których każda opisana jest w innej gamie kolorystycznej.

 

Poznań

logo-mdk1 logo poznanlogo kultura