• Kontrast:
  • A
  • B
  • C

Warsztaty książkowe – O!Czytanie

z Łukaszem Wierzbickim

„Ocean to pikuś” …czyli opowieść o Olku Dobie”

Zapraszamy na pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie w ramach cyklu O!Czytanie

Już w 3 grudnia 2019 odwiedzi nas autor podróżniczych książek dla dzieci i dorosłych Łukasz Wierzbicki.

 

 

Spotkanie pt. „Ocean to pikuś” zabiera nas w zuchwały rejs kajakiem przez Atlantyk. To oparta na prawdziwych wydarzeniach opowieść o Aleksandrze Dobie, pełnym optymizmu i pogody ducha marzycielu, który w 2010 roku jako pierwszy człowiek na świecie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent. Na dodatek zrobił to… trzy razy!

Ile mamy oceanów i czy ocean to rzeczywiście „pikuś”?

Jak Olek Doba parzył kawę na wzburzonych wodach, co zrobił, gdy żarłacz tygrysi walił łbem w kadłub łodzi, dlaczego obudził morskiego żółwia, w czym przeszkadzały mu złośliwe ryby mahi-mahi?

Jeśli jesteście ciekawi, jeśli macie ochotę na takie przygody, zobaczymy się wkrótce… na oceanie!

Łukasz Wierzbicki – autor książek dla dzieci, podróżnik. Zebrał i opracował reportaże Kazimierza Nowaka z podróży do Afryki oraz Haliny Korolec-Bujakowskiej z wyprawy do Chin. W książce Afryka Kazika przedstawił przygody Kazimierza Nowaka w formie opowiadań dla dzieci, w Dziadku i niedźwiadku opisał losy niedźwiedzia Wojtka z Armii Andersa (obie książki znalazły się w kanonie lektur), w powieści Wyprawa niesłychana Benedykta i Jana podróż Benedykta Polaka do Mongolii. W 2014 ukazała się jego kolejna powieść przygodowa pt. Machiną przez Chiny. Odbył wiele wypraw do Afryki, Azji, Australii i Ameryki.

Czas: 3 grudnia 2019 godzina 16:30 – 18:00

Miejsce: Młodzieżowy Dom Kultury nr 2, sala nr 4

Wiek uczestników: uczniowie szkoły podstawowej

Zapisy/kontakt: Małgorzata Głazowska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 500 33 79 66  

Poznań

logo-mdk1 logo poznanlogo kultura