• Kontrast:
  • A
  • B
  • C

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczestnicy!

Bardzo dziękujemy, że jesteście z nami, uczestnicząc w zdalnych warsztatach.

Zgodnie z rekomendacją MEN stopniowo powracamy do zajęć stacjonarnych. W czerwcu w budynku Domu Kultury odbywać się będą niektóre zajęcia zgodnie z Waszym zapotrzebowaniem i możliwościami placówki. Przywrócenie grafiku zajęć sprzed pandemii jest niemożliwe z powodu restrykcyjnych wytycznych reżimu sanitarnego.

Obowiązuje: PROCEDURA ORGANIZACJI I FUNKCJONOWANIA MŁODZIEŻOWEGO DOMU KULTURY nr 2 W POZNANIU W OKRESIE EPIDEMII COVID-19

(więcej informacji w zakładce Zajęcia stacjonarne – czerwiec)

Zajęcia odbywać się będą w dniach od 1 do 27 czerwca 2020, czyli do końca roku szkolnego. Równolegle zapraszamy do korzystania z oferty zajęć zdalnych. Oferta wakacyjna już wkrótce w zakładce Akcja Lato.

Dziękujemy wszystkim, którzy cały czas są z nami!

Nie możemy się już doczekać spotkania z Wami wszystkimi!

 

 

Warsztaty Otwieralnia w Galerii Jak

Klasy pierwsze III LO uczestniczyły w warsztatach interpretacyjnych na wystawie prac Sary Filipiak "Helofity"

 

Zgłębialiśmy naturę rysunków artystki próbując odpowiedzieć na pytanie - co się dzieje, kiedy - tak jak autorka prac - pozwolimy sobie zejść z głównych ścieżek, i pobłądzić /pobłąkać się po nieznanym...  Rysując elementy natury przyglądaliśmy się najmniejszym jaj przejawom na podwórku galerii a skończone prace poumieszczaliśmy w przestrzeni podwórza. Wcześniej dociekaliśmy razem czym kierowała się artystka w tworzeniu prac zespojonych całkowicie z naturą, czy to dokumentacja, czy może coś więcej - gdy nadaje naturze podmiotowość- właściwie tworzy jej portrety... Szukaliśmy słów, które mogłyby oddać nastrój rysunków.

  

Poprzez umieszczenie prac w przestrzeni podwórka pozwoliliśmy tytułowym "Helofitom" subtelnie rozrosnąć się, i jak to mają w naturze- zawłaszczać większy obszar niż ten wskazany przez człowieka.

Podziękowania dla Katarzyny Śmiałowicz - prowadzącej galerię "Jak" Fundacji Jak Malowana za udostępnienie miejsca oraz podwórka oraz za wspaniałe zdjęcia.

 

Poznań

logo-mdk1 logo poznanlogo kultura