• Kontrast:
  • A
  • B
  • C

Nasze imprezy i konkursy

View the embedded image gallery online at:
http://mdk2.pl/nasze-osiagniecia.html#sigProId3fff19bf93

ROK SZKOLNY 2016/2017

Nauczyciel Maciej Maciołek otrzymał dyplom za reżyserię spektaklu "Krucha granica" podczas III Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Amatorskich "Teatralia 2017".

Z okazji Dnia Matki 29  maja 2017  roku w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 odbył się Finał Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Za to kocham moją mamę” Nagrody i wyróżnienia  otrzymały 3 uczestniczki  KOŁA SZTUKI DZIECIĘCEJ „TWÓRCZOŚĆ" prowadzonego przez Ludomirę Sokołowską.
- II nagrodę w grupie wiekowej IV-VI klasa otrzymała Ala Kokocińska
- III nagrodę w grupie wiekowej IV-VI klasa otrzymała Antonina Szwarc-Bereżecka
- Wyróżnienie otrzymała Maja Kamrowska

III Miejsce dla Zespołu Studio Platforma w VIII Międzyszkolym Przeglądze Zespołów Muzyki Rozrywkowej "Garaż nr 4".

Nagroda II stopnia Głównego Jury oraz wyróżnienie Studenckiego Jury dla spektaklu Teatru Ekspozycja "Bezczelnie młoda, bezczelnie zdolna" na XVII Festiwalu Teatrów MARCINEK 2017.

Zespół Teatralny EKSPOZYCJA za spektakl  "Polskie drogi" na 13stej edycji "Melpomeny"- ogólnopolskiego, amatorskiego konkursu teatralnego w Środzie Wielkopolskiej otrzymał drugą, równorzędną Nagrodę Dyrektora Konkursu oraz Statuetkę Melpomeny 2016 dla zespołu aktorskiego.

ROK SZKOLNY 2015/2016

Uczestniczka Koła Plastycznego Start Art Anna Mandziak otrzymała Stypendium Marszałka Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie kultury.

Uczestniczka Koła Plastycznego Start Art otrzymała wyróżnienie w Wielkopolskim Konkursie Plastycznym na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową.

ROK SZKOLNY 2014/2015

  • Z okazji Dnia Matki 28 maja 2015 roku w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 odbył się Finał Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „ŻYCIE CODZIENNE MOJEJ MAMY". Nagrody otrzymało 6 uczestników DZIECIĘCEGO KOŁA PLASTYCZNEGO „TWÓRCZOŚĆ" prowadzonego przez Ludomirę Sokołowską.W grupie wiekowej I-III klasa /7-9 lat/ wyróżnienia otrzymały:
    Antonina Szwarc Bereżecka - Szkoła Podstawowa nr 83 ”Łejery” w Poznaniu.
    Anna Jamroszczyk - Szkoła Podstawowa nr 38 w Poznaniu.
    W grupie wiekowej klasa IV-VI /10-12 lat/ nagrody równorzędne i wyróżnienia otrzymali:
    Witek Kubasik - Szkoła Podstawowa nr 38 w Poznaniu.
    Olga Wolff - Szkoła Podstawowa nr 38 w Poznaniu.
    Ola Kapuścińska - Szkoła Podstawowa nr 75 w Poznaniu.
    Joanna Tomaszewska - Szkoła Podstawowa nr 38 w Poznaniu.
    Nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

  • Podczas finału Przeglądu Młodego Teatru Wielkopolski "Dzień Dobry Sztuko"Zespół Teatralny EKSPOZYCJA otrzymał następujące nagrody za spektakl "Polskie drogi":
    - Nagrodę Wojciecha w kategorii szkół średnich,
    - Nagrodę Młodzieżowego Jury w kategorii szkół średnich.
    Finał Przeglądu odbył się 25 kwietnia 2015 r. w Centrum Kultury i Bibliotece Puczblicznej Gminy Suchy Las.

  • Klaudia Boguszewska z Zespołu Teatralnego EKSPOZYCJA otrzymała wyróżnienie aktorskie za rolę w spektaklu "Polskie drogi" na 33 Ogólnopolskich Konfrontacjach Teatrów Młodzieżowych CENTRUM 2015 w Łodzi.

  • Klaudia Lech z Klubu Piosenki i Poezji oraz Studia Platforma wygrała w tym roku II Konkurs Piosenki Żydowskiej "Melodia może pokonać czas", a gimnazjalistka Julia Kwaśny z Klubu Piosenki i Poezji wygrała III Międzyszkolny Konkurs Piosenki Poetyckiej "O poezję trzeba dbać".
    Konkurs Piosenki Żydowskiej organizowany jest przez Zespół Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica oraz Fundację "Synagoga Nowa. Centrum Dialogu". Jury przewodniczył solista Teatru Wielkiego, Jaromir Trafankowski. Klaudia zinterpretowała piosenkę "Miasteczko Bełz" przy akompaniamencie Pawła Chmiela. Natomiast Konkurs Piosenki Poetyckiej organizowany jest przez Gimnazjum XX im. o. M. Żelazka w Poznaniu. Julia sięgnęła do repertuaru Grzegorza Turnaua i zinterpretowała piosenkę "Naprawdę nie dzieje się nic".

  • spektakl pt. "Polskie drogi"Zespołu Teatralnego EKSPOZYCJA zdobył wyróżnienie na XV Poznańskim Festiwalu Teatrów - MARCINEK 2015.

  • Klaudia Boguszewska z Zespołu Teatralnego EKSPOZYCJA zdobyła wyróżnienie w VI WIELKOPOLSKIM KONKURSIE RECYTATORSKIM "POZNAŃSKIE DZIEWIĄTKI" - Poezja czasu wojny i okupacji.
  • XVIII Wielkopolski Konkurs Plastyczny na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową – 2014 r. - został
    rozstrzygnięty. Nagrody i wyróżnienia otrzymały:
    Olga Dudniczek, lat 12 – Nagroda Marszałka Województwa Wielkopolskiego
    Michalina Tyczyńska, lat 12 – nagroda Jury Konkursu
    Zofia Krawczuk, lat 11 – wyróżnienie
    W XVII Wielkopolskim Konkursie Plastycznym na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową – 2013r. –
    nagrody otrzymały:
    Weronika Biegowska, lat 11 – Nagroda Burmistrza Miasta i Gminy Pleszew
    Natalia Komuniecka, lat 10 – Nagroda Jury Konkursu
    Wszystkie Autorki uczestniczą w warsztatach plastycznych Twórcze Spotkania, pod kierunkiem Anny
    Przybylskiej

    ROK SZKOLNY 2013/2014

  • Z okazji Dnia Matki 27 maja 2014 roku w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 odbył się Finał Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „MARZENIA MOJEJ MAMY". Nagrody otrzymały 3 uczestniczki DZIECIĘCEGO KOŁA PLASTYCZNEGO „TWÓRCZOŚĆ" prowadzone przez Ludomirę Sokołowską.
    - I nagrodę w grupie wiekowej IV-VI klasa otrzymała Zosia Rękoś
    - III nagrodę w grupie wiekowej I-III klasa otrzymała Joanna Tomaszewska
    - Wyróżnienie otrzymała Aleksandra Kapuścińska
  • Konkurs Plastyczny „60 Rocznica śmierci Wojciecha Trąmpczyńskiego" został rozstrzygnięty. Iga Młodzikowska, lat 9,5, uczestnicząca w Warsztatach Plastycznych, prowadzonych przez Annę Przybylską, otrzymała nagrodę . Nagrodą, oprócz książki i dyplomu jest wyjazd 28 stycznia 2014 r. do Parlamentu do Warszawy.
  • Wyróżnienie w kategorii klasy IV-VI dla Olgi Ignaszak za udział w konkursie plastycznym "RODZINA MOICH MARZEŃ" zorganizowanym w ramach Pierwszego Poznańskiego Tygodnia Rodziny

    ROK SZKOLNY 2012/2013
  • 23 maja 2013 roku w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 odbył się Finał Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „MAMA W KULTURACH ŚWIATA”. Nagrody otrzymały 2 uczestniczki DZIECIĘCEGO KOŁA TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ prowadzonego przez Ludomirę Sokołowską w kategorii dzieci ze szkół podstawowych klasa I – III: OLGA ZARZECZNA oraz KAROLINA WILK
  • W II Edycji KONKURSU PLASTYCZNO – FOTOGRAFICZNEGO organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 w Poznaniu dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych ŚWIATŁO I CIEŃ uczestniczki Młodzieżowej Pracowni Rysunku i Malarstwa w MDK nr 2 w Poznaniu prowadzonej przez Krzysztofa Musiała MARTA KUPSCH i ZUZANNA CZURYŁO zostały laureatkami w kategorii do 16 i 19 lat GRATULUJEMY!!!
  • Nagrody dla naszych uczestników w XVI edycji Wielkopolskiego Konkursu Plastycznego na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową, organizowanego przez Dom Kultury w Pleszewie. Spośród nadesłanych 1380 kartek - dwie nagrody otrzymały: Laura Leśniewska, lat 7 i Paulina Kloc, lat 8, wyróżnienie: Karolina Zimowska, lat 14 - wszystkie Laureatki uczęszczają na Warsztaty Plastyczne prowadzone przez Annę Przybylską.
  • Wiersze Natalii Matuszewskiej (debiut), i Mateusza Ślączki (po raz trzeci)z Klubu Literackiego ZIELONE PIÓRA (opiekun - Urszula Nowak) zostały wydane, wspólnie z utworami znanych poetów, w Bożonarodzeniowej antologii 2013 „gdzieś na końcu świata”, wydanej przez Wydawnictwo FLOS CARMELI w Poznaniu.
  • Animatorzy Klubu Literackiego ZIELONE PIÓRA: Lidia Jóźwiak, Natalia Matuszewska, Maciej Gajzlerowicz, Jakub Klocek i Mateusz Ślączka (opiekun –Urszula Nowak) zostalizaproszeni do Piwnicy Duchowej oo. karmelitów na styczniowy, autorski wieczór poetycki ZIELONOPIÓRE KOLĘDOWANIE NIE TYLKO Z WIERSZEM - w ramach odbywających się cyklicznych Dialogów Poetyckich.
  • W maju rozstrzygnięty został Konkurs Plastyczny pt. "Moja mama, mama mojej mamy i ja", organizowany przez młodzieżowy Dom Kultury Nr2 w Poznaniu.
    Nagrodę otrzymała uczestnicząca w Warsztatach Plastycznych pod kierunkiem Anny Przybylskiej, Małgorzata Krzeszowiec (SP nr 62). 5 nagród otrzymały uczestniczki DZIECIĘCEGO KOŁA TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ prowadzone przez Ludomirę Sokołowską:
    - w kategorii dzieci ze szkół podstawowych klasa I – III / 7 – 10 lat/ nagrody otrzymały: Weronika Rogalińska (SP nr 15), Faustyna Kwiatoń (SP nr 38), Joanna Tomaszewska (SP nr 38)
    - w kategorii dzieci ze szkół podstawowych klasa IV – VI /10 – 12 lat/ nagrody otrzymały: Aleksandra Kapuścińska (SP nr 75), Anna Bańczyk (SP nr 38).
  • Natalia Matuszewska z Klubu Literackiego ZIELONE PIÓRA (opiekun - Urszula Nowak) zdobyła wyróżnienie w kategorii poezji w Wojewódzkim Konkursie Literackim ZIELONE PIÓRA 2012, dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
  • XIV Międzynarodowy Konkurs Plastyczny - "Ludzie ludziom zgotowali ten los" - wyróżnienie: ANNA KUCZYŃSKA. lat 17
  • Kwalifkacja do wystawy: KAJA KUCZ lat 15 - uczestniczki warsztatów plastycznych prowadzonych przez Annę Przybylską (2012)
  • Został rozstrzygnięty Konkurs Plastyczny pt."Ruch". Nagrodę otrzymała Marcelina Piątkowska, lat 8, uczestnicząca w Warsztatach Plastycznych prowadzonych przez Annę Przybylską.
    ROK SZKOLNY 2011/2012
  • Wiersze Macieja Gajzlerowicza, i Mateusza Ślączki z Klubu Literackiego ZIELONE PIÓRA (opiekun - Urszula Nowak) po raz kolejny znalazły się w Bożonarodzeniowej antologii 2011 zawsze rodzi się dobro, wydanej przez Wydawnictwo FLOS CARMELI w Poznaniu.
  • Pierwsza prezentacja w ramach Dialogów poetyckich Karmelitańskiego Centrum Duchowości OO. Karmelitów Bosych, 20 grudnia, Poznań, Wzgórze św. Wojciecha.
  • MAŁGORZATA NYKA lat 16 - uczestniczka Pracowni Plastycznej prowadzonej przez Anną Nowak nagrodzona w XIII Konkursie Plastycznym "A to jest dla mnie Francja właśnie..." - Edycja 2012
    ROK SZKOLNY 2009/2010
  • Zespoły taneczne MINI AKCENT i AKCENT, prowadzone przez Monikę Kabacińską, zostały nagrodzone na XI Międzynarodowym Festiwalu Sztuk "Słońce - radość - piękno" Nessebar w Bułgarii (12-19 VI 2010).
  • MINI AKCENT zdobył II miejsce w kategorii hiphop do 11 roku życia,
  • AKCENT III miejsce w kategorii tańca współczesnego powyżej 15 roku życia oraz IV miejsce w kategorii hiphop powyżej 15 roku życia
  • Spektakl "MY_WY_ONI" Teatru Ekspozycja, prowadzonego przez Adama Brzezińskiego zdobył nagrodę Ogólnopolskiego Przeglądu Teatrów Niesfornych "GALIMATIAS" 2010 "za osobisty i wrażliwy głos pokolenia" (28-29 V 2010 Teresin)
  • Uczestniczki Dziecięcego i Młodzieżowego Koła Twórczości Plastycznej, prowadzonego przez Annę Nowak zostały laureatkami II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego "Śląskie Straszki - bohaterowie legend bajek i przywiarek" (22 IV 2010):
  • I nagroda w grupie wiekowej 11 - 14 lat Marta Hałas za pracę pt. "Sporysz"
  • I nagroda w grupie wiekowej 15 - 19 lat Marta Węgiel za pracę pt. "Meluzyna"
  • III nagroda w grupie wiekowej 15 - 19 lat Olga Koenig za pracę pt. "Diosek"
  • wyróżnienie otrzymał Michał Malinowski w grupie wiekowej 7-10 lat za pracę pt. "Libera"
  • Mateusz Ślączka z Klubu Literatury i Kultury, prowadzonego przez Urszulę Nowak zdobył 1 nagrodę w kategorii poezja IV Konkursu "MŁODE PIÓRA", organizowanego przez Piątkowskie Centrum Kultury "DĄBRÓWKA"
  • Karolina Wasilewska z Zespołu Teatralnego ?, prowadzonego przez Małgorzatę Peczyńską zdobyła II nagrodę w kategorii poezja XXXI Wojewódzkiego Konkursu Literackiego "ZIELONE PIÓRA" 2010
    ROK SZKOLNY 2008/2009
  • Wiersze autorstwa Mateusza Ślączka (ZP) oraz Macieja Gajzlerowicza (ZP) zostały wyróżnione w Konkursie na utwór poetyckie o tematyce Bożonarodzeniowej. Wiersze zostaną wydrukowane w antologii: "Słowo za słowem za krótkie"
  • Zespół AKCENT zdobył I miejsce w kategorii hip-hop na Międzynarodowym Festiwalu Twórczości Dzieci i Młodzieży "Słońce, radość piękno" w Nessebar - Bułgarii (15-20 VI 2009, Nessebar)
  • Karolina Pleczynska (16 lat) i Kaia Korpa (16 lat) z Pracowni Anny Przybylskiej zostały nagrodzone w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "MARTWA NATURA"
  • Spektakl "My,wy,oni" Teatru EKSPOZYCJA zdobył "Złoty Gwóźdź" IX Regionalnego Mityngu Teatralnego (17-18 IV 2009, Gniezno)
  • Spektakl "My,wy,oni" Teatru EKSPOZYCJA zdobył wyróżnienie IX Poznańskiego Festiwalu Teatrów MARCINEK 2009 (13-15 III 2009, Poznań)
  • Spektakl "Absynt" Spółdzielni Teatralnej zdobył I nagrodę VII Ogólnopolskiego Festiwalu Małych Form Teatralnych ARLEKINADA (13-14 III 2009, Inowrocław)
  • Spektakl "Sen Wahazara" Teatru Fuzja otrzymał Nagrodę Specjalną Ministra Edukacji Narodowej XIV Ogólnopolskiego Forum Teatrów Szkolnych (15-19 II 2009, Poznan)
  • Spektakl "Sen Wahazara" Teatru Fuzja otrzymał wyróżnienie honorowe XVII Łódzkich Spotkan Teatralnych (11-14 XII 2008, Łódź)
  • Spektakl "Sen Wahazara" otrzymał nagrode Grand Prix XIV Zgierskich Spotkań Małych Form Teatralnych SLODKOBLEKITY (26-27 IX 2008)
  • Zespół AKCENT zdobył 2-gie miejsce na XI Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego i Współczesnego w Chojnicach za etiudę modern w kategorii "Inne formy taneczne" do lat 15.

Poznań

logo-mdk1 logo poznanlogo kultura 1 miejsce odkrywania talentow male logo Woda na Młyn